czwartek, 24 września 2015

Folk na fali

Od kilku lat obserwuję niesłabnącą modę na folk. Widać go wszędzie, na koszulkach, na gadżetach, w aranżacjach wnętrz, w muzyce i na torebkach oczywiście też. Wszędzie. W Zakopanem, w Krynicy, Gdańsku i w Warszawie stragany obwieszone są filcowymi torebkami z kogucikiem, pantoflami z parzenicą i spódniczkami a'la zeszłoroczna eurowizja, większość made in china oczywiście. Zaczynam już cierpieć na przesyt tej góralszczyzny ale trudno nie zauważyć potencjału jaki drzemie w naszych rodzimym wzornictwie. Ten nie tandetny, wierny oryginałom lub dobrze zinterpretowany potrafi być piękny, nowoczesny i zaskakujący. Decyduje o tym nie tylko świetny projekt ale także zastosowanie wysokiej jakości lokalnych materiałów. 
Pewnie sama nie pokusiłabym się o uszycie torby z góralskim akcentem ale kiedy tylko zostałam o to poproszona, postanowiłam potraktować to jako wyzwanie. Nie wiem na ile udało mi się wyjść (i czy w ogóle) z kanonu toreb "z akcentem", chyba raczej wpisałam się w ten popularny nurt, ale cieszę się że mogłam się zmierzyć z tym tematem i wiecie co? Jeszcze Was czymś zaskoczę w tej materii... 
Jestem pewna, że za Wielką Wodą ta torba zrobi wrażenie i będzie się wyróżniać. Uwielbiam wyzwania tego typu, działa to na mnie jak narkotyk, jestem maksymalnie skupiona i zdenerwowana jednocześnie, mogę nie spać, nie jeść i nie pić, mój mózg działa wtedy na najwyższych obrotach. 


Pozdrawiam, hej! 
Ania

13 komentarzy:

 1. Na pewno torba zrobi wielkie wrażenie! Piękny projekt, wygląda wspaniale...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem z całą pewnością , że zrobiła ogromne wrażenie !!! Dzięki Aniu ! Nie mogę się doczekać swojej :D:D:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest fantastyczna,bardzo w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 4. Torba jest niesamowita!:) jestem z Krynicy i jest ona wrecz przepelniona folkowym motywem za to Twoja torebka jest wyjatkowa!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna! Świetne podejście do tematu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od nadmiaru wokół nie podobają mi się folkowe motywy, ale ta torba jest wyjątkowa i piękna. Bardzo mi się podoba ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaprojektowałaś użycie motywu folkowego w sposób ciekawy i nieoczywisty :) a wykorzystanie podszewki z "ludowej chusty" jest po prostu the best chylę czoła i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń