czwartek, 17 kwietnia 2014

po prostu Leon

Jestem. Przerwę w nadawaniu można uznać za temat zamknięty, już wiem że od szycia nie ucieknę, ale spróbuję może trochę przystopować. Przerwy są dobre. 

Dzisiaj będzie tutaj bardzo zielono i to nie za sprawą zbliżających się świąt, a dzięki Stasiowi który bardzo lubi... żaby. Cóż było robić, uszyłam Stasieńkowi żabę, a coby ta miała z kim kumkać uszyłam jej (mu?) brata bliźniaka. Bliźniak docelowo trafi do brata Stasia jak tylko ten będzie gotów przyjść na świat. Wszystko jasne? Wiecie kto i z kim, czy wyszedł z tego zakrętas typu: babka siostry wujka ze strony stryjeńki teściowej? 
Zanim żaba została wykrojona musiało powstać ileśtam rysunków i wstępnych wykrojów, kiedy od niechcenia naszkicowałam brew a'la James Dean i do tego elegancką muchę (wszak żaby bardzo lubią muchy), wiedziałam już że żabol ów będzie miał na imię Leon. Innej opcji nie było, popatrzcie sami: 


Oprócz muchy, Leony zostały dodatkowo wyposażone w gustowne gatki, a w miejscu gdzie plecy łączą się żabim udkiem znajduje się najprawdziwsza kieszeń na gazetę albo grzebień. 

Leony potrafią się ładnie zaprezentować, preferują układ choreograficzny zapożyczony od koreańczyków, mistrzów tego gatunku. Leony tańczą i śpiewają: 


Jegomość w środku, to prototyp... Leon I. 

(teraz widzę jaka jest różnica w kolorze żab na zdjęciu pierwszym i drugim, kolor oryginału najbardziej zbliżony jest do pierwszego zdjęcia). 

Tyle w temacie żab. W temacie torebek będzie równie zielono: Sunday... 


To już prawie wszystko, na koniec chciałabym życzyć Wam spokojnych i zdrowych świąt, nie martwcie się nieumytymi oknami i kurzem na szafie, śmiejcie się z przypalonego mazurka i machnijcie ręką na kulfony na pisankach, wszak nie o to w tych świętach chodzi. Alleluja!  

Ania

10 komentarzy:

 1. Alleluja!! Ostatniego zdania będę się trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do życzeń wzajemnie i dziękuje. Cudowności ."Leony tańczą i śpiewają " !!!!!!!!111 Boskie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Spiewająco-tańczące Leony są fenomenalne!
  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromne gratulacje! :D

  pięknie zielono wyszło Ci wszystko. Wam również wspaniałości na te Święta :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje!!! Jak ja lubię Dzieci i tych, co od szycia nie uciekną ;))) Leony rewelacja, tekst o muchach the best, w ogóle super post!! Aaa... I jeszcze życzenia odzwierciedlaja dokładnie to, co od kilku dni staram się wytlumaczyc moim kochanym rodzicom:D. Dziękuję i wzajemnie!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny post, Leony świetne! A zdjęcie które tańczy... pękłam z zazdrości! ;) Pięknych świąt życzę! :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknośći!:) najlepszy układ choreograficzny:-)
  pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń