piątek, 19 października 2012

a w Beskidach jesień stoi za progiem

Stoi, stoi i to jak! Przyznam, że tak pięknej jesieni nie pamiętam. Bardzo lubię tę porę roku, lubię takę pogodę, lubię chodzić w swetrach, lubię szeleszczące liście pod butami, lubię zapach ognisk, lubię to ostre jesienne światło, lubię, lubię lubię... Niestety mój organizm potrzebuje trochę czasu aby przestawić się na ten jesienny czas, dlatego ostatnio na blogu było tak pusto. Niby cały czas coś szyję, a nie powstaje nic nowego czym mogłabym się Wam pochwalić. Przyznam, że długie  i chłodne wieczory chętniej spędziłabym pod kocem z kubkiem gorącej herbaty niż przy maszynie i czasami ulegam takiemu bogiemu lenistwu. 
Dzisiaj chciałam się w Wami podzielić jesiennymi klimatami. Po pierwsze torba. Kolejny BigBag ale tym razem połączyłam skórę naturalną z alcantarą. Trochę żałuję, że dodatkowo nie usztywniłam tej jasnej części, bo skóra jest dla niej zbyt ciężka i ściaga ją w dół. Kolory przyjemnie jesienne. 


I jeszcze takie zestawienie aby wprowadzić Was w jej klimat... Wychowałam się w malowniczej wiosce położonej w Beskidzie Sądeckim, gdziekolwiek nie spojrzę widzę góry, które szczególnie o tej porze roku rozpieszczają swoimi kolorami. W swoim trzydziestoletnim życiu kilkakrotnie zmianiałam miejsca zamieszkania, najpierw podczas studiów w Krakowie, nastepnie był Bristol i bajkowy Edynburg. Wróciłam jednak w Beskidy, tutaj teraz jest mój dom. Nie wiem czy zostanę tu na zawsze, ale teraz jest mi dobrze i czuję się bezpieczna. Przyzwyczaiłam się już do złośliwego wiatru ryterskiego, do warkotu samochodów za oknem i do dzikich odgłosów bliżej niezidentyfikowanych zwierząt, które co noc odprawiają swe harce w sadzie u sąsiada. O tej porze roku w Beskidach jest pieknie! Zobaczcie sami.... 

w moim ogrodziePozdrawiam Was jesiennie
Ania 


Ps. Tak dużo w tym wpisie ochów i achów i taki jakiś jest sentymentalno- melancholijny, że aż trudno mi uwierzyć jak bardzo będę kląć na tą krainę zimą :) 

3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Welcome on my blog. I'm happy you like it. I've build a translator app, you can find it one the right side menu, just in case ;)

   I got through your stories as well, enjoyed reading, especially about the doggy. Waiting for new posts.

   Kisses and hugs

   Usuń